KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14456128
*
nr 1445 6128
Sven Ã…ke Svenson
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2022
kl 20:29:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 19:46:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Ã…ke Svenson
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Läs mer om Sven Ã…ke Svenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven åke svenson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
*
Sven Ã…ke Svenson
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Läs mer om Sven Ã…ke Svenson
nr 1445 6128
Sven Ã…ke Svenson
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 19:46:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Ã…ke Svenson
Sven Ã…ke Svenson, svensk fotograf, mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1942.Läs mer om Sven Ã…ke Svenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven åke svenson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55